Menčendaizings

Merčendaizings ir viens no tirdzniecības uzņēmuma vissvarīgākajiem darbības virzieniem. Pārdošanas tieši var ietekmēt šādi kritēriji – vai tirdzniecības vietu plaukti ir vienmēr piepildīti ar preci un prece ir pareizi izvietota, ievērojot konkrētus izvietošanas principus. Izvietojuma kvalitāti nodrošina „Baltā Bura” merčendaizinga standarts, kas paredz precīzu darbību secību tirdzniecības vietā, un katra ražotāja precīzu produkcijas izvietošanu atbilstoši veikalu standartam, vai/ un ražotāja prasībām.

Mūsu merčendaizinga pakalpojumi nodrošina:

 • Regulāru tirdzniecības vietu apmeklējumu;
 • Pasūtījumu kontroli un izpildīšanu;
 • Preču atlikumu kontroli un atgriešanu no veikaliem;
 • Preces izvietojumu pēc noteiktiem standartiem klientu tirdzniecības vietās;
 • Reklāmas materiālu, stendu izvietošanu un monitoringu;.
 • Klienta noteikto planogrammu, kā arī papildus plaukta vietu ieviešanu un uzraudzību;
 • Produktu kvalitātes kontroli tirdzniecības vietās;
 • Preču derīguma termiņu kontrole;
 • Plaukta cenu monitoringu;
 • Regulāras atskaites par preču atlikumiem vadošo tirdzniecības tīklu veikalu plauktos;
 • Pēc klienta pieprasījuma – preču / plauktu / stendu vai citas klientam nepieciešamas fotogrāfijas no tirdzniecības vietas.

Mūsu merčendaizinga risinājumi, apvienojot mobilo datoru, bezvadu infrastruktūru un īpaši šifrētu drošības kanālu, kā arī izmantojot speciāli izveidotu aplikāciju, nodrošinās jūsu preces izvietojumu un tirdzniecības procesa kontroli.

Ir izstrādāta īpaša aplikācija (to izveidojuši „Baltā Bura” IT speciālisti), tā darbojas lielākajā daļā mobilo ierīču, kuras darbojas uz Windows Mobile, Android, iOS platformas. Dati uz serveri tiek nosūtīti .xml formātā, izmantojot bezvadu interneta risinājumus (WiFi un GPRS) un īpaši šifrētu drošības kanālu. Lai atspoguļotu datus no datubāzes tiek veidota atskaišu sistēma, kura darbojas ar datu bāzēm SQL (Structured Query Language – strukturēto vaicājumu valoda) un IIS (Interneta Informācijas Sistēma). Piekļuve datiem tiek kontrolēta ar autorizāciju ( Lietotāja vārds un parole). Aplikācija izstrādāta uz ASP.NET. bāzes. Datu pārskats tiek regulēts ar lietotāju izveides palīdzību un caur aizsargātu pieslēgumu HTTPS. Tas nozīmē, ka, reģistrējoties īpašā interneta lapā, jebkurā vietā, kur pieejams internets, var redzēt merčendaizeru kustību reālā laikā, kā arī skatīt preču atlikumu esamību veikalu plauktos laika periodā, kad konkrētais merčendaizeris atrodas tirdzniecības vietā.

Mūsu sniegtā pakalpojuma – merčendaizinga monitoringam izstrādāti daudzi mehānismi, atskaišu sistēmas. Ar izveidotiem kritērijiem klientam vēlamajā formātā(.xml, .pdf, .docs, .xlsx) tiek nosūtītas atskaites, integriti testi. Atskaites iespējams saņemt elektroniskā veidā ar E-pasta vai FTP palīdzību, kā arī iespējams tās saņemt caur WEB serveri.

Dati glabājas uz SQL bāzes. Failu saglabāšanu un dublēto piekļuvi datiem nodrošina mākoņskaitļošanas tehnoloģija, kurā iekļautas jaunas iespējas. Serveru sistēma atrodas modernā skaitļošanas centrā kurš ir sertificēts ar TIER3 sertifikātu. Datu ievade sistēmā notiek kā manuāli, tā arī ar Bar Code Scanner palīdzību, kurš atbalsta daudzas kodēšanas sistēmas.

WEB aplikāciju piemēri

Arnis Krūmiņš, AS Spodrība pārdošanas vadītājs:

„Sākot ar 2012.gada septembri izmantojam „Baltā Bura” sniegtos merčendaizinga pakalpojumus. Tiek apkalpoti vadošo tirdzniecības tīklu veikali, tiek veikta plauktu kontrole kvalitatīvā un kvantitatīvā ziņā, saņemam regulārās atskaites par preču esamību / neesamību veikalos un iemesliem, kāpēc ir izveidojies iztrūkums. Uzskatām, ka šis ir veiksmīgs piemērs inovatīviem risinājumiem merčendaizinga pakalpojumu sniedzēja tehniskajā izpildījumā Latvijā. Neatsverama reālās situācijas izpratnē ir iespēja savā darba vietā redzēt situāciju plauktos jebkurā no vadošo tīklu veikaliem Latvijā, kā arī saņemt regulāras atskaites par paveikto. Nozīmīgs ir informācijas plūsmas ātrums un tās saņemšana reāllaikā.”

Mums uzticas